ŚWIĘTO STOKROTKI

Święto Stokrotki

„Jest tylko jeden na świecie kwiat, ma białych płatków co najmniej sto. Więcej niż róża, więcej niż mak, więc stokroteczką nazwano go...”

19 maja 2005 roku, Przedszkole Publiczne nr 4 w Błoniu otrzymało wdzięczną nazwę „Stokrotka”.19 maja 2017 roku, po dwunastu latach, w przedszkolnym ogrodzie znów zabrzmiały słowa pięknego hymnu. Tego dnia odbyła się ważna dla całej przedszkolnej społeczności uroczystość - „Święto Stokrotki”, uroczystość zainicjowana przez Dyrektora Przedszkola Panią Małgorzatę Czarnecką- Jaśkiewicz.

Nie tylko pogoda dopisała tego dnia. Licznie przybyli też zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć Pani Marii Bielickiej, Dyrektora Przedszkola nr 4 w latach, kiedy przedszkole otrzymało swoją nazwę. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele Organizacji Pozarządowych z terenu Gminy Błonie, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, dyrektorzy przedszkoli oraz rodziny naszych przedszkolaków.

Część oficjalną spotkania uświetnił występ naszych małych „stokroteczek”, które zaprezentowały się w tańcach nawiązujących do tematu uroczystości. Mogliśmy podziwiać „Taniec kwiatów” w wykonaniu grupy „Mrówki”, „Bal na łące” z udziałem małych „Biedroneczek”, słuchaliśmy wesołego „kumkania” grupy „Żabki”, kołysaliśmy się przy dźwiękach „Walca Motyli” i wspólnie z grupą „Pszczółki” śpiewaliśmy „Pszczółkę Maję”. W części oficjalnej, z pomocą przedstawicieli Organizacji Pozarządowych, min: Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej, Stowarzyszenia Trzeźwościowego „KRES”, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu, rozstrzygnięty został wewnątrzprzedszkolny konkurs na najpiękniejszy kwietnik. Wszystkie grupy za zajęcie w konkursie I miejsca, otrzymały „Stokrotkowe” poduszeczki, a Komisja Konkursowa i zaproszeni goście pamiątkowe, ręcznie malowane kubki.

Święto Stokrotki obfitowało w wiele atrakcji dla rodziców i dzieci. Były konkurencje sportowe, malowanie gipsowych ozdób, wspólne rysowanie łąki, puszczanie mydlanych baniek, tworzenie balonowych figurek, budowanie z wielkich klocków i zabawy taneczne przy muzyce. Uczestnicy spotkania mogli także podziwiać wystawę prac naszych dzieci wykonanych we współpracy z Manufakturą Wańkowicza. W „Stokrotkowym” ogrodzie nie zabrakło też pyszności. Słodkie ciasta upieczone przez rodziców i czekoladowy „metrowiec” wykonany przez przedszkolne panie kucharki na pamiątkę wydarzeń z 2005 roku, cieszyły się dużym powodzeniem. Całej uroczystości towarzyszył radosny gwar i ciepła, rodzinna atmosfera.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, gościom za liczne przybycie i wspólne, radosne świętowanie.

Już dziś cieszymy się na myśl, że za rok znów usłyszymy: „... I my stokrotko kochamy Cię i chcemy nazwać imieniem twym nasze przedszkole, nasz wspólny dom, prosimy bardzo, pozostań w nim...”

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w zakładce galeria

Planowane wydarzenia w maju i czerwcu

23.05 zajęcia otwarte z j. angielskiego w grupie Żabki godz.14.30 - 15.30