O nas
Przedszkole dzisiaj

 

Budynek przedszkolaNasze przedszkole zlokalizowane jest w odległości 1.5 km. od centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP.
Budynek przedszkola to 786m² powierzchni użytkowej podzielonej na dwie kondygnacje. Na parterze umieszczone są sale zabaw dla maluchów  i średniaków, sypialnia oraz jadalnia. Tutaj też zlokalizowana jest kuchnia, sekretariat oraz szatnie dla wszystkich grup. Wszystkie pomieszczenia dla dzieci są w przemyślany sposób wybierane i urządzone. Są to odrębne sale ale stanowiące integralną całość po których dzieci swobodnie się przemieszczają już od pierwszych dni pobytu.
Dla dzieci najstarszych przeznaczone jest piętro budynku gdzie poszczególne pomieszczenia mają przeznaczenie w zależności od czynności dzieci. Bawią się one w sali zabaw, pracują w sali zajęć a na posiłki chodzą do jadalni. Tutaj też znajduje się sala gimnastyczna dla wszystkich przedszkolaków, która po dodaniu elementów dekoracyjnych jest również salą widowiskową. Na piętrze mieści się również gabinet dyrektora i pokój nauczycielski.
 Do budynku przylega 3700-metrowy ogród z drzewami i krzewami otaczającymi go,  podzielony na trzy części. Teren przedszkolny  wyposażony w   sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych, dostosowany do wieku dzieci. Na terenie grupy najstarszej usytuowana jest górka rekreacyjna ciesząca się największym powodzeniem szczególnie w czasie zimy gdyż wtedy korzystają z niej wszystkie przedszkolaki.