O nas
Historia

 

Przedszkole Publiczne Nr 4 o wdzięcznej nazwie „Stokrotka” to ponad pół wieku starań personelu, śmiechu dzieci i tego wszystkiego o czym się zawsze pamięta. Pamięć ta sięga lat pięćdziesiątych, gdyż wtedy pierwsi adepci naszego przedszkola zostali oddawani przez rodziców pod troskliwą opiekę wychowawczyń. Później przekształciło się w Przedszkole Przyzakładowe ZMP „Mera”-Błonie. Jednocześnie zmieniło swoją siedzibę na słynne „domki” przy ulicy Słonecznej 20-32 by po 15 latach wrócić pod stary adres – Grodziska 15 ale już pod nowym szyldem Przedszkola Publicznego Nr4. Jako przedszkole „Stokrotka” funkcjonujemy od 22 maja 2005 roku. Tak jak zmieniała się nazwa przedszkola i siedziba tak i dzieci były przyjmowane z różnymi zmianami. Początkowo do przedszkola tego uczęszczały tylko te dzieci, których rodzice byli pracownikami Zakładów Mechaniczno-Precyzyjnych „Mera”. Jako przedszkole publiczne dla wszystkich dzieci funkcjonujemy od 1991 roku.