O nas
Polityka dotycząca wykorzystywania plików cookie

Niniejsza Polityka określa zasady przechowywania i dostępu do informacji na urządzeniach Użytkownika za pomocą Plików Cookie, służących realizacji usług świadczonych drogą elektroniczną żądanych przez Użytkownika, przez Wydawnictwo RM z siedzibą w Warszawie.

 

I. Definicje

 1. Administrator — oznacza Przedszkole Publiczne nr 4 "Stokrotka" w Błoniu, ul. Grodziska 15, 05-870 Błonie tel.: 22 7253250, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , która świadczy usługi drogą elektroniczną oraz przechowuje i uzyskuje dostęp do informacji w urządzeniach Użytkownika.
 2. Pliki Cookie — oznacza dane informatyczne, w szczególności niewielkie pliki tekstowe, zapisywane i przechowywane na urządzeniach za pośrednictwem których Użytkownik korzysta ze stron internetowych Serwisu.
 3. Własne Plik Cookie — oznacza Pliki Cookie zamieszczane przez Administratora, związane ze świadczeniem usług droga elektroniczną przez Administratora za pośrednictwem Serwisu.
 4. Zewnętrzne Pliki Cookie — oznacza Pliki Cookie zamieszczane przez partnerów Administratora, za pośrednictwem strony internetowej Serwisu.
 5. Serwis — oznacza stronę internetową lub aplikację, pod którą Administrator prowadzi serwis internetowy, działającą(y) w domenie(ach) www.przedszkolestokrotka.blonie.pl
 6. Urządzenie — oznacza elektroniczne urządzenie za pośrednictwem, którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu.
 7. Użytkownik — oznacza podmiot, na rzecz którego zgodnie z Regulaminem i przepisami prawa mogą być świadczone usługi drogą elektroniczną lub z którym zawarta może być Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną.

II. Rodzaje wykorzystywanych Plików Cookie

 1. Stosowane przez Administratora Pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzenia Użytkownika. W szczególności tą drogą nie jest możliwe przedostanie się do Urządzeń Użytkowników wirusów lub innego niechcianego oprogramowania lub oprogramowania złośliwego. Pliki te pozwalają zidentyfikować oprogramowanie wykorzystywane przez Użytkownika i dostosować Serwis indywidualnie każdemu Użytkownikowi. Pliki Cookie zazwyczaj zawierają nazwę domeny z której pochodzą, czas przechowywania ich na Urządzeniu oraz przypisaną wartość.
 2. Administrator wykorzystuje dwa typy Plików Cookie:

a.      Sesyjne Pliki Cookie: są przechowywane na Urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu zakończenia sesji danej przeglądarki. Zapisane informacje są wówczas trwale usuwane z pamięci Urządzenia. Mechanizm sesyjnych Plików Cookie nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z Urządzenia Użytkownika.

b.     Trwałe Pliki Cookie: są przechowywane na Urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu ich skasowania. Zakończenie sesji danej przeglądarki lub wyłączenie Urządzenia nie powoduje ich usunięcia z Urządzenia Użytkownika. Mechanizm trwałych Plików Cookie nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z Urządzenia Użytkownika.

 1. Użytkownik ma możliwość ograniczenia lub wyłączenia dostępu Plików Cookie do swojego Urządzenia. W przypadku skorzystania z tej opcji korzystanie z Serwisu będzie możliwe, poza funkcjami, które ze swojej natury wymagają Plików Cookie.

III. Cele w jakich wykorzystywane są Pliki Cookie

 1. Administrator wykorzystuje Własne Pliki Cookie w następujących celach:
  1. Konfiguracja serwisu
   • dostosowanie zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych Serwisu;
   • rozpoznawanie urządzenia Użytkownika Serwisu oraz jego lokalizacji i odpowiednie wyświetlanie strony internetowej, dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb;
   • zapamiętywanie ustawień wybranych przez Użytkownika i personalizacja interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik;
   • zapamiętywanie historii odwiedzonych stron w serwisie w celu rekomendowania treści;
   • zapamiętywanie rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.
  2. Uwierzytelnianie użytkownika w serwisie i zapewnianie sesji użytkownika w serwisie
   • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
   • poprawne konfigurowanie wybranych funkcji Serwisu, umożliwiające w szczególności weryfikację autentyczności sesji przeglądarki;
   • optymalizacja i zwiększanie wydajności usług świadczonych przez Administratora.
  3. Realizacja procesów niezbędnych dla zapewnienia pełnej funkcjonalności stron internetowych
   • dostosowywanie zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacja korzystania ze stron internetowych Serwisu. W szczególności pliki te pozwalają rozpoznawać podstawowe parametry Urządzenia Użytkownika i odpowiednio wyświetlać stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
   • poprawna obsługa programu partnerskiego, umożliwiająca w szczególności weryfikację źródeł przekierowań Użytkowników na strony internetowe Serwisu.
  4. Zapamiętywanie lokalizacji użytkownika
   • poprawne konfigurowanie wybranych funkcji Serwisu, umożliwiające w szczególności dostosowywanie dostarczanych informacji do preferencji Użytkownika z uwzględnieniem jego lokalizacji.
  5. Analiza i badania oraz audyt oglądalności
   • tworzenie anonimowych statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości.
  6. Świadczenie usług reklamowych
   • dostosowywanie prezentowanych za pośrednictwem Serwisu reklam usług i produktów firm trzecich;
  7. Zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności serwisu
 2. Administrator usługi wykorzystuje Zewnętrzne Pliki Cookie w następujących celach:
  1. Zbieranie ogólnych i anonimowych danych statycznych za pośrednictwem narzędzi analitycznych:
   • Google Analytics [administrator Plików Cookie: Google Inc z siedzibą w USA]
  2. Wykorzystywanie funkcji interaktywnych w celu popularyzacji serwisu za pomocą serwisów społecznościowych:
   • plus.google.com [administrator Plików Cookie: Google Inc z siedzibą w USA]
   • Facebook.com [administrator Plików Cookie: Facebook Inc z siedzibą w USA lub Facebook Ireland z siedzibą w Irlandii]

IV. Możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu przez Pliki Cookie

 1. Użytkownik może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące Plików Cookie, określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez Pliki Cookie do Urządzenia Użytkownika. Zmiany ustawień, o których mowa w zdaniu poprzednim, Użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej lub za pomocą konfiguracji usługi. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę Plików Cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o każdorazowym zamieszczeniu Plików Cookie na urządzeniu Użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi Plików Cookie są dostępne w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Użytkownik może w każdej chwili usunąć Pliki Cookie, korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa.
 3. Ograniczenie stosowania Plików Cookie może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej Serwisu.